przeglądana kategoria Zaproszenia ślubne

Jeszcze kilkanaście lat temu do wyboru nie było zbyt wielu modeli – zaproszenia ślubne jawiły nam się raczej jako dość standardowe, klasyczne. Dziś jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, na rynku mamy nieograniczoną ich ilość – tak, by każda para mogła znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, w zależności od indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Zaproszenia ślubne bywają eleganckie i stylowe,

…bardzo misternie wykonane – takie pary narzeczonych wybierają bardzo często. Jednak ci, których poczucie humoru jest na wysokim poziomie, decydują się raczej na coś zabawnego, oryginalnego, niekonwencjonalnego.

Spora część przyszłych małżonków decyduje się nadal na zaproszenia ślubne w formie kartki z kalendarza – takie formy znane są od dość dawna, ale cieszą się niesłabnącą popularnością. Ceny zaproszeń ślubnych bywają bardzo różne. Najprostsze wersje nabyć możemy już po kilkadziesiąt groszy za sztukę niekiedy jednak na jeden blankiecik wydać trzeba aż kilka złotych. Gdy gości na ślubie i weselnym mamy mieć wielu, robi się to niestety dość znaczący koszt.

Zdecydowanie polecamy porównanie ofert różnych sklepów (internetowych oraz stacjonarnych), gdyż może okazać się, że dokładnie te same zaproszenia ślubne w jednym z nich kosztują znacznie więcej niż w drugim. Każdy wie doskonale, ile trzeba wydać na ślub i wesele, zatem jeśli tylko istnieje możliwość zaoszczędzenia, zdecydowanie warto z niej skorzystać i wybrać opcję tańszą, zaś dokładnie tej samej jakości.

Od pewnego czasu zapanowała wielka moda na DYI, dlatego właśnie coraz więcej par postanawia wykonać zaproszenia ślubne samodzielne. Czy tylko z oszczędności? Nie! wszak mają one ogromna satysfakcję z wykonanego przez siebie zadania. Trzeba przyznać, że nieco częściej talent plastyczny i zdolności manualne są po stronie przyszłych małżonek i tak naprawdę nierzadko to na nie spada ów słodki ciężar przygotowania zaproszeń ślubnych. Rzecz jasna często pomagają przyjaciółki czy rodzina. Kiedy jednak i narzeczony potrafi wyczarowywać piękne rzeczy z papieru, wstążeczek czy cyrkonii, on także włącza się w owe przygotowania.

Coraz więcej par decyduje się

…na wykonanie / kupno zaproszeń w stylu ekologicznym – z materiałów w z recyklingu, z prostymi ozdobami, w barwach ziemi (brąz, bez, zieleń). Takie zaproszenia bardzo stylowo się prezentują, zatem warto i taką opcję przemyśleć.

Bardzo często pary narzeczonych decydują się na to, by na zaproszeniu ślubnym pojawił się jakiś dodatkowy tekst. Może być to romantyczny wiersz o miłości (a raczej jego fragment) albo coś zabawnego – wszystko zależy od ich preferencji.

Rozdawanie zaproszeń ślubnych

…to znakomita okazja do tego, by odwiedzić rodzinę, przyjaciół i znajomych, porozmawiać, spędzić miło czas. Niegdyś istniał zwyczaj, że właściwie wszystkich gości należało osobiście zaprosić. Dziś jednak, gdy świat to globalna wioska i w wielu rodzinach ktoś mieszka poza granicami naszego kraju, więc dopuszczalne są także inne formy dostarczenia zaproszeń – chociażby pocztą czy mailowo i zwykle nikt z gości się o to nie obraża.

Pary narzeczonych nie powinny zapominać także o kilku istotnych kwestiach.

Pierwsza z nich to kwestia odmiany nazwisk – jeśli ktoś nie jest pewny, czy odmieniać czy nie (w Polsce zdecydowana większość przypadków się jednak odmienia), powinien sprawdzić to, by nie popełnić błędu. Ponadto kiedy dwie osoby pozostają w stałym związku, lecz nie sformalizowały go, wielkim nietaktem jest wpisywanie jednej z nich jako „osoby towarzyszącej”. Tak napisać można jedynie wtedy, kiedy zapraszamy znajomego czy członka rodziny i tak naprawdę nie wiemy, z kim przybędzie, bo nie jest w stałym związku.

Pamiętajmy też,

…by zaproszenia ślubne rozdać odpowiednio wcześniej, aby nasi goście mieli odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się, wiedzieli, by akurat ten dzień rezerwować sobie dla nas , a nie na przykład na wyjazd na urlop (jak to się zwłaszcza w miesiącach letnich przytrafia).

Rzecz jasna na naszym blogu letswedding.pl mamy dla Was podpowiedzi dotyczące zaproszeń ślubnych – wiemy, że stają się dla Was wielką inspiracją. Pomożemy Wam wybrać odpowiednią wersję blankietu, stosowne napisy i formuły – z nami wybór zaproszeń ślubnych okaże się prawdziwa przyjemnością! Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż przez ogromny wybór wielu parom jest zwyczajnie trudno podjąć odpowiednią decyzję. Dlatego właśnie postanowiliśmy i ten dział umieścić na naszym blogu letswedding.pl. Wiemy bowiem, że niejednej parze w znacznym stopniu ułatwił już wybór idealnego dla niej zaproszenia ślubnego. Pozwólcie, byśmy i Was zainspirowali! Być może śladem wielu narzeczonych postanowicie samodzielnie wykonać blankiety? Bardzo gorąco do tego zachęcamy, na blogu pokażemy Wam wiele wzorów i pomysłów do wyboru, na pewno uda Wam się znaleźć dla siebie taki, który będzie niczym skrojony na miarę! Czy będą na nim urocze kolorowe kwiaty czy może okaże się minimalistyczny, prosty, monochromatyczny? Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Was, lecz to właśnie my pomożemy Wam wybrać właściwie!

zaproszenia ślubne teksty

Dnia … roku o godzinie


czwartek, 25 sierpnia, 2016

Dnia … roku o godzinie … w Kościele św. ….... w …... ...…i…... rzekną sakramentalne "Tak" i odtąd kroczyć będą wspólną drogą życia Na tę uroczystość zapraszają Sz.P. Rodzice i Narzeczeni

Przeczytaj
zaproszenia ślubne teksty

Z radością zawiadamiamy


środa, 24 sierpnia, 2016

Z radością zawiadamiamy, że w sobotę … roku o godzinie … w Kościele św. … odbędzie się uroczystość naszych zaślubin na którą serdecznie zapraszamy …i… wraz z Rodzicami

Przeczytaj
zaproszenia ślubne teksty

My z łaski niebios połączeni


wtorek, 23 sierpnia, 2016

My z łaski niebios połączeni Miłością wielką a szczerą …i… o uroczystości szczęśliwych zaślubin mamy wielką radość donieść Sz.P. ................................................ co z przyzwolenia Rodziców naszych zacnych i przy ich wielkiej przychylności, rychło się spełni. Radzi będziemy ujrzeć, jako osobami swemi święto nasze zaszczycić raczycie, co dnia … a miesiąca … roku pańskiego … swoje miejsce mieć będzie. Przed Panem Bogiem przysięgę miłości złożymy w kościele ...

Przeczytaj
zaproszenia ślubne teksty

Czy chcesz ze mną przeżyć dni wyśnione


poniedziałek, 22 sierpnia, 2016

Czy chcesz ze mną przeżyć dni wyśnione? Odpowiesz - tak - bo ufasz mi szczerze. Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim, w jakiego dziś wierzę. … Czy chcesz los swój złożyć w moich ramionach? Odpowiesz - tak - bo serce mi dałaś. Lecz kiedy włos zbieleje na skroniach, bądź mi wszystkim czym dzisiaj być chciałaś. … zapraszamy na uroczystość zawarcia przez nas Związku Małżeńskiego, ...

Przeczytaj
zaproszenia ślubne teksty

Wezwanie w sprawie zaślubin


piątek, 19 sierpnia, 2016

Wezwanie w sprawie zaślubin Wzywa się Pana/Panią/Państwa ... do stawienia się w dniu … roku o godz. … w Kościele ... …i… Po ceremonii zaślubin wezwany(a) Stawi się do Restauracji … przy ulicy … w … na przyjęcie weselne. POUCZENIE W celu potwierdzenia przybycia prosi się pilnie (do dnia ...) o kontakt telefoniczny pod numerami:

Przeczytaj
zaproszenia ślubne teksty

Drogi Gościu


czwartek, 18 sierpnia, 2016

Drogi Gościu! Pamięci naszej i tradycji dając zadośćuczynienie, składamy na Twe ręce to oto zaproszenie. Trupa pod nazwą "Kochaj na zawołanie" zawiadamia szerokie grono fantastycznej publiczności o mającej się odbyć premierze dramatu w trzech bezkrwawych aktach pt. "Ożenek" czyli "Kochaj albo rzuć" W/g scenariusza: Wielmożnie nam panującego Ślepego Losu. W rolach głównych wystąpią: Ona: niepewna jutra- … On: wieczny kawaler - … W pozostałych rolach wystąpią: .............................................. Reżyseria: C'est ...

Przeczytaj