przeglądana kategoria Obrączki ślubne

Są niezwykle istotne, stanowią bowiem symbol zawartego właśnie małżeństwa. Do wyboru mamy niezliczone wzory i modele – tak, by każda Para Młoda mogła znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Obrączki ślubne, bo o nich mowa, należy wybrać odpowiednio wcześniej – by spokojni mogły czekać na Ten Wielki Dzień. Jednak na jakie się zdecydować?

Obecnie dość dużą popularnością cieszą się egzemplarze wykonane z tytanu oraz białego złota. Wiele par jednak nadal hołduje nieśmiertelnej klasyce – złoto w standardowej wersji zapewne nigdy nie wyjdzie z mody. Zwykle takie obrączki ślubne wykonane są z 14- karatowego złota, niekiedy z 8-karatowgo albo 18-karatowego. Pary, które postanowiły na obrączkach nie oszczędzać, wybierają nierzadko wersje platynowe. Te dla pań nierzadko są ozdobione małym błyszczącym detalem w postaci brylantu (droższego)lub cyrkonii (tańszej). Kilka ostatnich sezonów to także duża popularność obrączek o nieregularnych powierzchniach. Niejedni przyszli małżonkowie pragną mieć od wewnątrz wygrawerowany napis, na przykład datę swojego ślubu lub swoje imiona.

Gdzie najlepiej jest kupować obrączki ślubne?

Zdania są tu podzielone. Wiele osób twierdzi, że idealnie sprawdzą się tutaj klasyczne pracownie złotnicze, niewielkie i mało znane – wówczas cena nie będzie wysoka, a same obrączki wykonane z sercem, po mistrzowsku. Wiele par jednak kupuje je w dużych, słynnych firmach jubilerskich. Ci, którzy nie przeznaczyli na ich zakup zbyt dużej kwoty, często czekają na promocję lub decydują się na coś z minionych sezonów. Jednak wiele par wychodzi z założenia, że obrączki nosi się właściwi przez całe życie, zatem warto zainwestować. Przypomnijmy, iż nawet w przypadku, gdy po latach palce małżonków będą miały inną średnicę niż w dniu ślubu, zawsze można je powiększyć albo pomniejszych, taka usługa nie kosztuje dużo.

Najmniej zapłacą ci narzeczeni, którzy posiadają własne złoto,

…wtedy dopłaca się bowiem jedynie pieniądze za jego przerobienie. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że para posiada obrączki swoich przodków, na przykład dziadków – wówczas taka pamiątka rodzinna także najczęściej musi zostać dopasowana do wymiarów palców narzeczonych.

Ci, którzy pragną się wyróżniać, nie są fanami standardowych i klasycznych rozwiązań, z całą pewnością będą pragnęli, by ich obrączki były wyjątkowe. Dziś spotykamy wzory o kwadratowym kształcie, obrączki ślubne drewniane oraz wykonane z innych niespotkanych materiałów. Prawda jest taka, że wszystko tu zależy od pomysłowości Młodej Pary.

Można pójść jeszcze o krok dalej

…i zafundować sobie obrączki, których w ogóle nie będziemy zdejmować. Mowa rzecz jasna o tatuażach. Na to rozwiązanie co prawda zbyt wielu narzeczonych w naszym kraju się póki co nie decyduje, lecz warto wspomnieć o nich chociaż kilka słów. Oczywiście trzeba j zrobić jeszcze przed uroczystością- wszak trudno wyobrazić sobie tatuatora na podczas ceremonii. Ale mimo zastosowania takiego wyjątkowego symbolu Pary Młode podczas ślubu wymieniają się obrączkami – lecz wtedy mogą to być chociażby egzemplarze wykonane z srebra, za kilkadziesiąt złotych. Skoro w istocie stawiamy na tatuaż zamiast obrączek ślubnych.

Nie możemy także zapominać o tym, komu w dniu ślubu powierzymy obrączki.

Wszak są one niesłychanie ważnym elementem, bez którego owa uroczystość obejść się nie może. Najlepiej zatem, aby przed ślubem miał je któryś ze świadków. Ale jeszcze przed wyjazdem do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego nie omieszkajmy się upewnić, czy na pewno ma on je przy sobie.

Obrączki ślubne muszą mieć wyjątkową oprawę

– dlatego trzeba im ją zapewnić. Klasyczne rozwiązanie to poduszeczki na obrączki (zwykle barwy białej). Warto dodać, iż są one nie tylko bardzo elegancki, lecz posiadają także cechy typowo funkcjonalne. Otóż obrączki są przyczepione w specjalny sposób, dzięki czemu możny wyeliminować całkowicie obawy o ich zagubienie albo o to, ż wylądują na podłodze (wiele osób nadal twierdzi, że jest to zły omen dla związku). Najlepiej zdecydować się na obrączki ze specjalnym mocowaniem szczególnie wtedy, kiedy obrączki mają być niesione przez małe dzieci (to dość nowy trend, jednak pojawiający się na wielu uroczystościach ślubnych).

Jednak obrączki ślubne

…wcale nie muszą być umieszczone wyłącznie na poduszeczkach. To standard, od którego coraz częściej się odchodzi. Teraz bowiem (zwłaszcza w przypadku ślubów tematycznych czy stylizowanych) można użyć w tym celu chociażby uroczych koszyczków, specjalnie wyżłobionych kawałków drewna czy też maleńkich pudełeczek. Obrączki ślubne mogą znaleźć się nawet w muszelkach lub na warstwie mchu – tak naprawdę każda Para Młoda może wybrać dla nich odpowiednią oprawę. Pamiętajmy, iż te dodatkowe gadżety możemy rzecz jasna zakupić albo wykonać samodzielnie (jeśli oczywiście posiadamy chociażby minimum zdolności manualnych i trochę wolnego czasu).

Poszukiwania obrączki doskonałych trwają niekiedy naprawdę długo. Wszak każda para narzeczonych pragnie, by to jej obrączki ślubne były doskonałe. Mamy nadzieję, że na blogu letswedding.pl znajdziecie inspiracje dla siebie!

Obrączki ślubne

Modne obrączki ślubne


poniedziałek, czerwiec 13, 2016

Wybór obrączek jest bardzo trudny. Przede wszystkim dlatego, że dostępnych jest wiele różnych modeli. Można zakupić obrączki wykonane z żółtego złota, białego, a nawet wielokolorowe. Jak wybrać obrączki? Na co należy zwrócić uwagę? Poniżej kilka cennych wskazówek. Obrączki ślubne złote Nie da się zaprzeczyć, że materiałem, z którego najczęściej wykonane są obrączki to złoto. Należy jednak ...

Przeczytaj