Najdroższe śluby na świecie

Opublikowany przez

Ślub za kilka milionów dolarów? Zobacz, które pary było stać na taki wydatek!  Przepiękne stroje, wyjątkowe sale wesele. Wyróżnić można wiele par, które marzą o ślubie jak z bajki. Niestety niewiele osób jest na nie stać. Czasami łączny koszt jest bardzo wysoki. Oscyluje w granicach kilku milionów złoty. Nie da się zaprzeczyć, że tylko najbogatsze osoby pozwalają sobie na taki luksus. W Polsce nie wiele par decyduje się na ślub z takim rozmachem. Nawet gwiazdy czy piłkarze wydają mniej niż pół miliona. Kogo jest stać na ślub za kilka milionów? Czy rzeczywiście warto jest organizować takie śluby? Czy to tylko chęć pokazania się? Nie da się zaprzeczyć, że niektóre związki celebrytów trwają bardzo krótko. Poniżej prezentujemy najdroższe śluby na świecie.

400 milionów dolarów – ślub księżniczki Hafizah Sururul Bolkiah

Tak niebotyczną sumę zapłacił za ślub swojej córki sułtan Brunei – niewielkiego państwa położonego w południowo – wschodniej części Azji. Suknia ślubna Panny Młodej była przepięknie ozdobiona szlachetnymi kamieniami.

Zdjęcia: www.interia.pl

110 milionów dolarów – ślub Diany i Karola

Był i jest to jeden z najdroższych ślubów na świecie. Odbył się w 1981 roku. Był to prawdziwie królewski ślub. Księżna Diana miała na sobie suknię, uznawaną za jedną z najdroższych w historii. Została zaprojektowana przez Davida Emannuela.

Zdjęcia: www.fakt.pl

100 milionów dolarów – ślub Szejka Mohammeda bin Zayed Al. Nahyan i księżniczki Salamy

Ślub odbył się ponad trzydzieści lat temu. Trwał siedem dni. Zaproszonych zostało około 20 tysięcy gości. Szejk przekazał Pannie Młodej w prezencie ślubnym 20 wielbłądów oraz drogocenne klejnoty. Wcześniej objechał konno miasta położone w Emiratach Arabskich i rozdał mieszkańcom prezenty.

Zdjęcia: www.wam.ae
Zdjęcia: www.arabiaweddings.com

60 milinów dolarów – ślub Vanishy Mittal i Amita Bhatia

Ślub córki producenta stali Ora Bankiera kosztował około 60 milionów złoty! Przyjęcie odbyło się w pałacu pod Paryżem. Łącznie trwało około 6 dniu. Na przyjęciu pojawiły się bardzo znane osoby – Andrei Melnichenko, Louis Vuitton, Bernard Arnault czy Donald Trump.

Zdjęcia: www.deluxe.trojmiasto.pl
Zdjęcia: www.abpananda.abplive.in

34 miliony dolarów – ślub księcia Williama i Kate Middleton

Nie da się zaprzeczyć, że był to jeden z najdroższych ślubów na świecie. Sama suknia Kate kosztowała ponad milion złoty. Na kwiaty wydano około 800 tysięcy. Natomiast za obrączkę Kate zapłacona prawie 11 tysięcy dolarów. Nie da się zaprzeczyć, że są to bardzo wysokie kwoty. Niektóre pary wydają na ślub i wesele tyle, ile Kate zapłaciła za obrączkę.

Zdjęcia: www.fakt.pl

8 milionów dolarów – ślub Wayne Rooney’a i Coleen McLoughlin

Uroczystość odbyła się w Portofino we Włoszech. Goście dotarli na ślub prywatnym odrzutowcem. Sama uroczystość była dość kameralna. Ciekawostką natomiast jest fakt, że piłkarz wraz z narzeczoną zaprosili na uroczystość dziennikarzy, którzy w zamian za możliwość wykonania zdjęć zapłacili Młodej Parze około 2,5 miliona dolarów.

Zdjęcia: www.dailymail.co.uk
Zdjęcia: www.bornrich.com

5 milionów dolarów – ślub Chelsea Clinton i Marca Mezvinsky

Przyjęcie odbyło się w niewielkim miasteczku Rhinebeck. Zaproszonych było około 400 osób. Suknię dla Panny Młodej zaprojektowała Vera Wang.

Zdjęcia: www.latimes.com

5 milionów dolarów – ślub Kim Kardashian i Kanye Westa

Nie da się zaprzeczyć, że para nie oszczędzała na przyjęciu. Kim wybrała suknie za prawie pół miliona złoty! Ponadto narzeczeni zadbali o miejsca noclegowe dla gości w luksusowych apartamentach. Ślub i przyjęcie weselne odbyły się we Florencji.

Zdjęcia: www.kozaczek.pl

 3,5 miliona dolarów – ślub Lizy Minnelli i Davida Gest

Ślub odbył się w Nowym Jorku, w hotelu Regnet. Zaproszonych zostało ponad 800 gości. Wśród nich znalazło się wiele znanych osób. O oprawę muzyczną zadbała ponad 60-osobowa orkiestra. Do ołtarza Pannę Młodą prowadził Michael Jackson. Niestety małżeństwo nie przetrwało zbyt długo. Rozpadło się po upływnie niespełna półtora roku.

Zdjęcia: www.dailymail.co.uk

3 miliony dolarów – ślub Heather Mills i Paula McCartney

Ślub odbył się w Irlandii, w posiadłości Lesile Castle. Nowożeńcy wiadomość o ślubie utrzymywali w tajemnicy. O miejscu uroczystości poinformowali gości dopiero kilka godzin przed ślubem. Na przyjęciu nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji, jak na przykład pokaz sztucznych ogni.

Zdjęcia: www.kobieta.gazeta.pl

2,5 miliona dolarów – ślub Elizabeth Taylor i Larry Fortensky

Ślub odbył się w posiadłości Michaela Jacksona. Wśród zaproszonych gości znalazło się wiele znanych osób – Nancy Reagan czy Eddie Murphy. Panna Młoda miała na sobie przepiękną suknię ślubną, zaprojektowaną przez Valentino, która kosztowała ponad 20 tysięcy dolarów.

Zdjęcia: www.brides.com

2,5 miliona dolarów – ślub Elizabeth Hurley i Aruna Nayar

Uroczystość składała się z dwóch ceremonii – pierwsza, chrześcijańska, odbyła się w zamku Gloucestershire. Druga część, hinduska, miała miejsce w Jodhpurze i zgodnie z tradycją trwała osim dni.

Zdjęcia: www.dailymail.co.uk

2 miliony dolarów – ślub Christiny Aguilery i Jordana Bratmana

Uroczystość miała miejsce w Napa Valley. Zaproszonych zostało około 150 osób. Suknia Panny Młoda pochodząca z znanego domu mody – Christiana Lacroix kosztowała niespełna 100 tysięcy dolarów.

Zdjęcia: www.instyle.com

Brak komentarzy.

Co myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.