DJ na wesele czy Wodzirej?

Opublikowany przez
DJ na wesele czy Wodzirej?
5 (100%) 1 głosy/ów

Muzyka na weselu odgrywa bardzo ważną rolę. W końcu to od zespołu czy DJ zależy jak będą bawić się goście. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się podejmowanie współpracy również z Wodzirejem. Kim tak naprawdę jest? Czym się zajmuje? Poniżej wyjaśnienie najbardziej istotnych kwestii.

Różnica między DJ i Wodzirejem

Zasadnicza różnica polega na tym, że DJ odpowiada za muzykę (może, ale nie musi prowadzić konkursów), a Wodzirej zajmuje się zabawianiem gości (może, ale nie musi zajmować się muzyką). Jak widać w pewnych przypadkach ich zakres zadań może być bardzo podobny. Jednak nie da się zaprzeczyć, że nie często spotyka się DJ, który jest również Wodzirejem i odwrotnie. Zazwyczaj specjalizują się w jednej z dziedzin. W związku z tym zatrudniając DJ na wesele należy zastanowić się nad podjęciem współpracy z Wodzirejem i odwrotnie.

Duet DJ i Wodzirej

Bardzo ciekawą ofertę posiadają zespoły składające się z DJ i Wodzireja. Jedna osoba Zajmuje się muzyką, a druga dba o dobrą zabawę gości. To jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Tutaj należy jasno powiedzieć, że podejmowanie współpracy z DJ i Wodzirejem, którzy poznają się dopiero na przyjęciu weselnym nie wróży niczego dobrego. Przede wszystkim dlatego, że mogą po prostu nie dojść do porozumienia. Może okazać się, że każdy z nich będzie chciał narzucić swój styl prowadzenia zabawy. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem okazuje się albo zatrudnienia DJ na wesele, który jest również Wodzirejem (lub na odwrót) – można powiedzieć takie  2w1 lub zatrudnić duet. Można również dopytać wybranego DJ czy Wodzireja czy nie współpracuje z daną osobą. W takim przypadku można mieć pewność, że zabawa będzie udana.

Zdjęcie miniaturki wpisu: pixabay.com

3 Odpowiedzi
 • dzwiekswiatlo
  Luty 14, 2017

  Uważam że najlepszą opcją będzie własnie połączenie tych obu, bo zespół muzyczny jest raczej dla osób starszych

 • Kamila Lech
  Listopad 2, 2018

  Prawdziwy DJ to skarb! Oczywiście można połączyć jedno z drugim i DJ jednoczesnie jest wodzirejem, ja tak ostatnio miałam na balu sylwestrowym i sprawdził się świetnie, na weselu też więc nie widzę problemu.

 • Jarek
  Listopad 5, 2018

  DJ na wesele powinien być profesjonalistą, zatrudnienie laika może znacznie wpłynąć na jakość imprezy.

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *