przeglądana kategoria Auto do ślubu

Wiele Par Młodych dość długo zastanawia się, jakie auto do ślubu wybrać. Wszak w dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę szeroki, a każdy poszukuje czegoś wyjątkowego, olśniewającego, coś, co zachwyci swym wyglądem i stylistyką.

Często wybór pada na samochody z duszą

– pojazdy retro bowiem pięknie się prezentują, są bardzo zadbane (a niekiedy poruszają się po naszych drogach już kilkadziesiąt lat). Wydawać by się mogło, że decydują się na nie jedynie te pary, których stroje także w jakiś sposób nawiązują do dawnych epok. Nic bardziej mylnego. Niekiedy Parze Młodej po prostu się takie auto do ślubu bardzo podoba, a suknia i garnitur/frak są jak najbardziej współczesne.

Jednak Ci, którzy lubią, gdy pod maską jest imponująca liczba koni mechanicznych, decydują się na samochody sportowe, nowoczesne, szybkie, posiadające duże przyspieszenie. Wszak nierzadko to dla Pana Młodego niejako chwilowe spełnienie marzeń o posiadaniu właśnie takiego samochodu.

Limuzyny należą do niezwykle popularnych aut do ślubu. Dlaczego?

Wspaniale się prezentują, w środku jest dużo miejsca (to niezwykle istotna kwestia, bo niekiedy suknia Panny Młodej jest naprawdę imponujących rozmiarów, a nie może przecież pognieść się ani zniszczyć pod żadnym pozorem).

Nierzadko Pary Młode poruszają się autami marek: Audi, Mitsubishi, Nissan, Skoda czy Mercedes, lecz tak naprawdę ich wybór jest znacznie szerszy. W istocie nierzadko ważniejsze jest to, w jaki sposób zostanie udekorowane auto do ślubu niż jego marka. Jeśli chodzi o ozdoby, mamy do czynienia z najróżniejszymi pomysłami. Niektórzy decydują się na puszki za rurą wydechową (wzorem Amerykanów), inni natomiast wybierają minimalizm, dekorując delikatnie jedynie klamki auta, jeszcze inni decydują się zaś na duże, imponujące kompozycje z kwiatów i nie tylko – wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji i potrzeb Młodej Pary, a także, nie ukrywajmy, od wysokości ślubno – weselnego budżetu. Pojawiają się także urocze wstążeczki czy dekoracje papierowe. Z przodu natomiast nierzadko pojawia się zabawna figurka przedstawiająca Młoda Parę. Nie zapominajmy też, że na tę szczególną okazję zdecydowana większość aut do ślubu ma także specjalną rejestrację. Zwykle to „Nowożeńcy” albo „Para Młoda”. Niekiedy tablica jest personalizowana, znajdują się na niej imiona nowożeńców. Czasami także wybierany jest napis „Just married”

Oczywiście kiedy decydujemy się na wynajęcie auta do ślubu (nierzadko płacąc za to naprawdę wysokie kwoty), pojawia się także firmowy kierowca – zawsze elegancko ubrany, kulturalny, poruszający się samochodem z odpowiednią do tej okazji prędkością.

Kareta

…zastępująca auto do ślubu również ma niemałe powodzenie. Wszak jest to pojazd, którym na ogół rzadko mamy okazję się poruszać. Piękna, elegancko udekorowana – sprawia, iż droga do kościoła i na weselą salę pokonywana jest dostojnie i z klasą.

Niektóre pary jednak postanawiają nie wynajmować samochodu, lecz pojechać do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego oraz na weselne przyjęcie własnym autem lub pojazdem kogoś z rodziny czy przyjaciół. Nie da się ukryć, że to rozwiązanie generuje spore oszczędności. Czasami nawet sam Pan Młody je prowadzi, jednak wielu przyszłych mężów rezygnuje z tego pomysłu ze względu na ogromne mocje, jakie im w tym dniu towarzyszą. Wszak mogłyby one niezbyt korzystnie wpłynąć na jakość prowadzenia samochodu.

Wspaniale prezentują się samochody typu cabriolet,

lecz na takie rozwiązanie można zdecydować się jedynie wtedy, kiedy mamy pewność, że pogoda będzie idealna. Wszak nagły deszcz mógłby bardzo pokrzyżować plany i wprowadzić zupełnie niepotrzebny stres i zdenerwowanie.

W tym dziale opisywać będziemy przeróżne auta do ślubu, aby Młode Pary mogły się naszymi pomysłami zainspirować i wybrać coś naprawdę niesamowitego, oryginalnego, ciekawego. Wszak nie możemy zapomnieć o tym, iż niektóre z par decydują się pojechać do ślubu i na weselne przyjęcie czymś naprawdę, chciałoby się powiedzieć, szalonym. Motocykliści czy fani skuterów wybierają swoje jednoślady, zapaleni cykliści także. Niekiedy zdarza się także, że auto do ślubu zastępowane jest przez samochód terenowy, pojazd straży pożarnej czy nawet traktor! Zwykle ma to związek z tym, czym przyszli małżonkowie zajmują się na co dzień albo jakie są ich zainteresowania. Zdarzały się także Pary Młode zmierzające do kościoła na rolkach albo pieszo – lecz to już raczej sytuacje odosobnione, niewiele osób decyduje się na aż takie szaleństwo w tym zakresie.

Jeśli chodzi o wypożyczane auto do ślubu, trzeba rzecz jasna za nie zapłacić. Ceny bywają bardzo różne. Standardowy samochód z kierowcą kosztować może około 500 złotych, lecz już bardziej oryginalny, wyszukany, niezwykle ekskluzywny czy nietypowy nawet 3000 złotych. Para Młoda powinna zatem dokładnie przemyśleć, jaki budżet na ten cel przeznacza i w miarę możności trzymać się go.

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z ofert ślubnych konsultantów, z całą pewnością to oni będą w stanie posłużyć radą w kwestii tego, jakie auto do ślubu wybrać, by było ono spójne z klimatem całej uroczystości oraz weselnego przyjęcia!

pierwszy samochód a tanie OC

Pierwszy samochód a tanie OC – jak to zrobić?


wtorek, 21 listopada, 2017

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców, którzy wykupują polisę pierwszy raz, może być nawet kilkakrotnie droższe w porównaniu z obowiązkowym ubezpieczeniem opłacanym przez doświadczonych kierowców. Młodzi wcale jednak nie są skazani na składki wynoszące nawet kilka tysięcy złotych. Sprawdź, co możesz zrobić. Jak wynika z policyjnych statystyk, młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków i kolizji. Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają ...

Przeczytaj
oldtimer

Eurotrip zabytkowym samochodem – oldtimer


niedziela, 1 października, 2017

Wyjazd za granicę to niezwykła przygoda. Zmiana otoczenia oraz poznanie nowych kultur pozwala na odkrycie najbardziej wartościowych zakątków świata. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak samodzielnie zorganizowana wyprawa zabytkowym autem (oldtimer) po Starym Kontynencie. Dla kogo wyjazd? Wyprawa zabytkowym samochodem przez Europę jest idealnym rozwiązaniem dla rodziny lub grupy przyjaciół. Auto z historią potrafi skutecznie przyciągnąć uwagę gapiów, a ...

Przeczytaj
youngtimer

Kupujesz youngtimera? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!


niedziela, 1 października, 2017

Czy zakup auta zaliczanego do grona klasyków musi oznaczać pokaźne wydatki? Nie, jeśli zdecydujesz się na youngtimera. Prezentuje się bardzo stylowo, a przy tym jest tańszy od oldtimera. Sprawdzi się idealnie na początek przygody z kolekcjonowaniem wyjątkowych pojazdów. Youngtimery mają wśród miłośników motoryzacji wielu zwolenników. Niektóre z nich uzyskały miano kultowych, zanim jeszcze ostatni egzemplarz wyjechał ...

Przeczytaj
Sportowe samochody do ślubu

Sportowe samochody do ślubu


poniedziałek, 5 września, 2016

Sportowe samochody są często wybierane przez przyszłe Pary Młode. Z pewnością istotny wpływ ma na to fakt, że sportowe auta od zawsze budziły podziw i zainteresowanie. Pojechać do ślubu czerwonym Ferrari czy Aston Martinem to marzenie wielu mężczyzn. Zapewne kobiet również. Dopracowany do najdrobniejszego szczegółu Jedna cecha wspólna wszystkich sportowych samochodów – precyzyjne wykonanie. Nie da się ...

Przeczytaj
Samochody do ślubu

Samochody do ślubu w stylu klasycznym


czwartek, 25 sierpnia, 2016

Wiele par decyduje się na wybór samochodów w stylu klasycznym. W ostatnim czasie jest to bardzo popularny trend. Z pewnością takie auta prezentują się wyjątkowo pięknie. Wiele osób takie pojazdy nazywa samochodami „z duszą”. W końcu niektóre z nich jeżdżą po drogach od prawie wieku. To bardzo długi okres czasu. Mimo to samochody zachowane są ...

Przeczytaj
Samochody retro

Eleganckie samochody do ślubu


wtorek, 19 lipca, 2016

Eleganckim samochodem do ślubu? Dlaczego nie! To z pewnością fantastyczne rozwiązanie. Należy jednak zauważyć, że pod pojęciem elegancki samochód kryje się naprawdę wielu różnych marek aut. W końcu eleganckim autem może być samochód retro, ale również limuzyna czy samochód sportowy. Jedno jest pewne – każdy samochód może prezentować się niezwykle elegancko. Ceny wynajęcia samochodów do ...

Przeczytaj